Konkurs "Szkolnastrona Roku" jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce i zarazem wysoce prestiżowym. Finał Konkursu jest integralną częścią cyklu konferencji "Internet w Szkole, Szkołe w Internecie", w której biora udział pzredstawiciele wiodących w branży oświatowej firm, dyrektorzy placówek edukacyjnych oraz nauczyciele. Więcej informacji znajduje się na stronie dedykowanej konferencji: http://konkurs.szkolnastrona.pl.

Celem konkursu "Szkolnastrona Roku" jest rozpowszechnianie wśród polskich szkół dobrych praktyk dotyczących administrowania serwisami internetowymi. Promowanie szkół, które w sposób właściwy wykorzystują Internet do informowania i integrowania uczniów, nauczycieli, rodziców.

Podstawowym kryterium oceny jest umiejętność zarządzania serwisem szkolnym. Elementy, które są ocenianie przez komisję sędziowską:
- aktualność informacji
- sposób przekazu - czytelność informacji, estetyka
- pomysłowość i kreatywność

W Konkursie biorą udział szkoły uczestniczące w projekcie Szkolnastrona.pl i posiadające opłacony pakiet Standard lub Medium. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest akceptacja Regulaminu Konkursu i zawiązanie umowy na zakup strony www z paragrafem dot. udziału w Konkursie.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Wyróżnione szkoły mają prawo brać udział w kolejnych edycjach Konkursu.

Konkurs "Szkolnastrona Roku" jest organizowany raz w roku.

Do finału konkursu nominowanych jest 10 szkół. Nominacji dokonuje zespół pracowników Szkolnastrona.pl. Tytuły Złota Szkolnastrona Roku, Srebrna Szkolnastrona Roku, Brązowa Szkolnastrona Roku przyznawane są przez zespół sędziowski, składający z przedstawicieli sponsorów nagród, Szkolnastrona.pl oraz patronów medialnych konkursu.
Zwycięskie szkoły są uprawnione do posługiwania się oznaczeniem Złota Szkolnastrona Roku, Srebrna Szkolnastrona Roku, Brązowa Szkolnastrona Roku na swoich stronach internetowych, materiałach promocyjnych drukowanych i elektronicznych.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych z Konkursem na stronie http://konkurs.szkolnastrona.pl oraz oddawania głosów na najlepszą, Waszym zdaniem, szkolną stronę w bieżącym roku w głosowaniu SMS.

Galerie

- aktualność informacji
- sposób przekazu - czytelność informacji, estetyka
- pomysłowość i kreatywność

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Wyróżnione szkoły mają prawo brać udział w kolejnych edycjach Konkursu.

Konkurs "Szkolnastrona Roku" jest organizowany raz w roku.

Galerie